02 czerwca 2007

Galeria Bezdomna 2007 - Śrem

Aby wziąć udział w Galerii Bezdomnej należało po prostu spakować wybrane przez siebie fotografie, rekwizyty mogące pomóc w wyeksponowaniu prac na miejscu (klamerki, sznurki, taśma klejąca, antyramy itp) i przyjechać do Śremu. Ilość prac, ich temat i technika wykonania były dowolne. Autorów ograniczała tylko własna samokrytyka... i może ilość miejsca oferowanego przez Śremskie Muzeum na zagospodarowanie.

Uczestnicy wieszali swoje prace już na kilka godzin przed wernisażem. Ostatecznie w galerii wzięło udział ok 45 osób.

Organizatorem Galerii Bezdomnej jest Jakub Winiarski. W Śremie odbyła się ona dzięki pracownikowi Muzeum Szymonowi Majewskiemu. Klub AA został zaproszony do współpracy właśnie przez Szymona, który to po przeczytaniu o aparacie otworkowym jaki stworzyliśmy w Środzie, wpadł na pomysł utworzenia czegoś podobnego na czas trwania galerii. Na ten cel udostępniono nam pomieszczenie przy Muzeum. Pomieszczenie było niewielkie, z jednym małym oknem, więc zaciemnienie jego nie sprawiło większego problemu.

Wernisaż rozpoczął się o godz. 18.00. Pomimo niezbyt przychylnej aury obraz w "ciemnym pokoju", choć nie tak kontrastowy jakbyśmy sobie tego życzyli, był podziwiany przez cały czas jego trwania. Zarówno ilość zwiedzających, jak i ich reakcje miło nas zaskoczyły. W pomieszczeniu przy aparacie ustawione zostały rekwizyty związane z pracą w ciemni. Wystawiliśmy też przy tej okazji, niedawno wykonane fotografie tą właśnie techniką, prezentowane wcześniej na Starym Rynku w Środzie przy okazji Międzynarodowego Dnia Fotografii Otworkowej.

Imprezę zakończył koncert zespołu "Zakręt".

Zarówno wystawa, jak i aparat otworkowy będzie dostępny dla zwiedzających do 7 czerwca 2007.
http://www.galeriabezdomna.art.pl/pl/index.php?idz=wystawy&nr=74

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz