10 września 2006

  W dniach 4.09.06-10.09.06 odbył się po raz 63 wyścig kolarski Tour de Pologne zaliczany do elitarnego cyklu Pro Tour. Organizatorem i dyrektorem wyścigu był Czesław Lang.

Czesław Lang ur. 17.05.1955 w Kołczygłowach woj. pomorskie, polski kolarz torowy i szosowy, po zakończeniu kariery sportowej działacz sportowy, organizator Tour de Polotne (kolarstwo szosowe) i Skoda Auto Grand Prix (kolarstwo górskie MTB). Był medalistą drużynowych mistrzostw świata kolarstwa szosowego (brązowy medal w 1977 w San Cristobal w Wenezueli, srebrny w 1979 w Valkenburg w Holandii), wicemistrzem olimpijskim z Moskwy 1980, wielokrotnym mistrzem Polski i zwycięzcą Tour de Polotne w 1980. Z podupadającego Wyścigu Dookoła Polski, który długo był w cieniu Wyścigu Pokoju, uczynił imprezę rangi światowej Tour de Polotne, która po latach doświadczeń i sukcesów awansowała do rangi wyścigu o znaczeniu prestiżowym (Pro Tour).

Trasa 63 Wyścigu TourdePologne.

Organizator i dyrektor wyścigu Czesław Lang z naszym kolegą i autorem reportażu

Mistrz Japonii :D BEPPU Fumiyuki z drużyny DISCOVERY CHANNEL PRO CYCLING TEAM ukończyl wyscig na 52 miejscu ze strata 23’44”

Peleton na trasie wyścigu (oglądając zdjęcia ma się wrażenie, że kolarze bardzo dobrze sie bawią i jadą na "wielkim luzie")
Bufet dla kolarzy. Dostawali torby od „swoich ludzi”
Kilka kilometrów przed metą w Jeleniej Górze. Uciekająca od samego początku dwójka kolarzy:

Z nr 122 USA Olsen Aaron ukończył wyścig na 75 miejscu ze strata +34’08” drużyna SAUNIER DUVAL – PRODIR na V etapie był 2,

z nr 141 francuz AUGE Stéphane z drużyny COFIDIS, LE CREDIT PAR TELEPHONE wygrał V etap.

Finisz V etapu wygrał Francuz Aule Stephane.
Finisz reszty zawodników.

  fot. Janis Proksa

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz