O Nas

    Ciemność, dziwna muzyka, mała zawartość tlenu w powietrzu (za to duża chemii fotograficznej i oparów „zielonego jakobsa”)... to klimat naszej ciemni. 

   Aby do niej trafić należy: Odnaleźć budynek Średzkiego Ośrodka Kultury. Następnie wejść głównym wejściem. Pokonać sporą ilość stopni. Skręcić w lewo. Wykombinować, że szklane drzwi otwierają się ruchem wahadłowym w obie strony. Następnie zignorować rozciągający się na wprost długi korytarz i skręcić w prawo. Przejść kilka metrów dywanem(!!!); następnie pokonać mile niewielką ilość stopni schodowych. Potem w lewo... Pukać do drzwi należy głośno i uporczywie. Po wejściu do środka błędem niewybaczalnym jest zignorowanie nachalnie krzyczącego pustką klubowego ściepacza ;)

   Kółko działa od 2002 roku. Nazwę Klub Anonimowych Artystów przyjęliśmy w 2003r. Skład naszej grupy ulega ciągłym zmianom. Nowi przychodzą i odchodzą. Niewielu zostaje na dłużej, co też nas czasem zastanawia ;)Jednak najwytrwalsi zostają. Pomimo iż w pewien sposób stanowimy grupę i realizujemy wspólne przedsięwzięcia, to każdy z nas ma swoją dziedzinę fotografii, która go bardziej niż inne interesuje. Każdy ma też swój styl.

   Na czym polega nasza "anonimowość"?? Otóż tylko i wyłącznie na tym, iż w przypadku większych wspólnych przedsięwzięć; typu wystawy; nie podpisujemy się pod fotografiami. Nie wolno nam wtedy również w żaden inny sposób sugerować ich autorów. Zabieg ten miał i ma różne cele, znane tylko wtajemniczonym;)

   Co do wystaw autorskich poszczególnych członków klubu jesteśmy jak najbardziej "za". Anonimowość nie obowiązuje również przy żadnej innej formie pokazywania czy udostępniania ich prac. 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz